top of page

חושבים פעמיים אם להתחיל ללמוד? תמיד נמשכתם לגיטרות אבל לא ידעתם איך להתחיל?
ריכזתי עבורכם מספר שאלות נפוצות עם תשובות שישברו לכם את כל המיתוסים.

 

אני רק שאלה

שי הדר מכוון לגובה
 • למה דווקא גיטרה?
  אני יכול לענות שעות על השאלה הזאת, אבל אתמקד ב 3 סיבות עיקריות: 1. וורסטליות- על גיטרה אפשר לנגן כל סגנון מוסיקלי שקיים, בין אם זה בלוז, רוק, ג'אז או פאנק, בכל סגנון לגיטרה תפקיד חשוב! 2. קלה ללימוד - ביחס לכלים אחרים (כמו כינור למשל), מהגיטרה תוכלו לקבל סיפוק והנאה כבר מהשיעור הראשון! 3. ניידות - בין אם אתם יוצאים לטיול בטבע, על חוף הים או מסביב למדורה - את הגיטרה ניתן לקחת בקלות לכל מקום!
 • אילו סוגי שיעורים אתם מעבירים?
  השיעורים מועברים על ידי- שי הדר, ולעיתים ישנם מורים חיצוניים המצטרפים בהתאם לביקוש ולקבוצות שנפתחות. רוב השיעורים הם פרטיים של אחד-על-אחד וכן שיעורים קבוצתיים המונים בד"כ 2-4 תלמידים בקבוצה. בנוסף, אני מרכז סשנים מודרכים של ג'אם והרכבים מוסיקליים.
 • איפה השיעורים מתקיימים?
  ככלל, השיעורים שלנו מתקיימים בסטודיו ברמות מנשה. ניתן לקיים שיעור בבית התלמיד במידה ונמצא באזור יקנעם והסביבה. אם ישנן אי אלו בעיות ניידות ספציפיות המונעות מכם להגיע לסטודיו, צרו איתי קשר באופן אישי וננסה לתאם שיעור בביתכם. שיעורים קבוצתיים/פרטניים וגם סשנים של ג'אם המיועדים למוסדות חינוך/ חברות וארגונים מתקיימים על פי רוב במוסד עצמו/בבית הלקוח.
 • תמיד רציתי ללמוד לנגן על גיטרה, אבל אמרו לי שאם לא התחלתי בגיל מוקדם, 'חבל לי על הזמן'- זה נכון?"
  ממש לא. הרבה אנשים יגידו לכם שכישרונות צריך לטפח בגיל צעיר, אבל אני מאמין שעם התמדה ותשוקה, אפשר ללמוד ולהצליח בהכל. אני דוגמא טובה למי שלא התחיל לנגן בגיל צעיר, עם נקודת פתיחה לא מאוד טובה ושמיעה לא-מי-יודע-כמה, אבל עשיתי דרך, התקדמתי, השתפרתי, טעיתי, הברקתי, בעיקר למדתי וסימנתי 'וי' על הרבה מאוד מיומנויות שלא טיפחתי כילד. לכן אני יודע להגיד שההשקעה משתלמת. בכל גיל אפשר להתחיל, וכל מה שצריך זה התמדה, אמונה עצמית ותשוקה. אני כאן כדי ללוות אתכם בדרך :)
 • האם אוכל ללמוד לנגן גם אם אין לי שמיעה מוסיקלית?
  כפי ששיתפתי, גם נקודת ההתחלה שלי לא כללה שמיעה מוסיקלית טובה והיה עליי לעבוד קשה על מנת לפתח ולחדד אותה. מתוך כך, אני יודע שזה אפשרי ואני מאמין שכל אחד יכול לפתח את המיומנות הזו. קצב ההתקדמות יפתיע אתכם לטובה!
 • מה ההבדל בין גיטרה קלאסית לגיטרה אקוסטית?
  שאלה מאוד שכיחה בקרב מתחילים. תחילה, יש הבדלים פיזיים, כמו למשל שבגיטרה קלאסית המיתרים מניילון ובגיטרה אקוסטית הם ממתכת- דבר שמשפיע מאוד על הסאונד. לרוב, גוף הגיטרה האקוסטית יהיה גדול יותר מזה של הגיטרה הקלאסית, אך לעומת זאת, צוואר האקוסטית יהיה לרוב דק/ צר יותר מזה של הקלאסית. מבחינת הסאונד עצמו והסגנון, ברמת העקרון ניתן לנגן 'הכל' על כל גיטרה, אבל בשל הבדלי הסאונד, לרוב תפגשו בסגנון נגינה ספרדי/קלאסי שנשמע טוב על הגיטרה הקלאסית וסגנונות כמו בלוז, רוק, פופ וכיוב' שיישמעו טוב יותר על הגיטרה האקוסטית.
 • חייבים להתחיל ללמוד לנגן קודם כל על גיטרה קלאסית?
  לא חובה, אבל רצוי. ניתן גם להתחיל ישר על חשמלית או אקוסטית אך להתחלה על גיטרה קלאסית יש יתרונות רבים.
 • כמה זמן ייקח לי עד שאוכל לנגן ממש?
  בתחילת הדרך נלמדים דברים גנריים שעל כל גיטריסט לדעת וליישם. מעבר לכך, קצב ההתקדמות הוא אינדיבידואלי בהתאם למיומנויות קיימות, משמעת עצמית וכן בהתאם לשאיפות ולמטרות של כל תלמיד. תופתעו לדעת כמה שירים אפשר לנגן בארבעה אקורדים בלבד! לכן, 'לנגן ממש' יכול להגיע במהירות. אולם, מה לנגן ובכמה זמן- זה תלוי בעיקר במטרות התלמיד כאמור ובמשמעת האימונים שלו.
 • אני רוצה ללמוד, אבל אין לי גיטרה ולא בא לי לקנות אחת לפני שאדע שזה בשבילי..."
  אל דאגה! תוכלו ללוות ממני גיטרה לחודש הראשון (בכפוף לפיקדון), במידה ואחרי חודש תרצו להמשיך הרי שכדאי כבר לקנות גיטרה משלכם
 • יש טיפ מנצח?
  כן, לא לוותר, להשקיע ולהאמין בעצמכם. הרווח בלימוד גיטרה לא מסתכם בידיעת אקורדים או בלמידת סולו כזה או אחר, מהניסיון שלי בהעברת שיעורים בשנים האחרונות, אני צופה מידי יום איך מוסיקה מפתחת ומסייעת לכל אחד לבוא לידי ביטוי, היא כלי מחבר ומרגיע, דרכו התלמידים לומדים לבטא את עולמם הפנימי החוצה, לפתח את היצירתיות שלהם, להתמודד עם תסכולים ולבנות מסוגלות עצמית.
bottom of page